Örencik Yaylası– Afşartarakçı Yaylası – Çayören Köyü / Gerede Trekking

Örencik Yaylası– Afşartarakçı Yaylası – Çayören Köyü / Gerede Trekking

16 Eylül 2018

PROGRAM:

Ankara’dan trekking için bu defa Gerede’nin yaylalarına gidiyoruz. 16 km.lik bir parkuru yürüyeceğiz. Sabah Sezenler caddesinden hareket ederek belirlenen duraklardan katılımcılarımızı alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde Kızılcahamam’da çorba molası verip ardından yürüyüşe başlayacağımız Gerede Örencik yaylasına hareket ediyoruz.

Hazırlıklarımızı tamamlayıp 1645 m rakımda bulunan Örencik yaylasından yürüyüşümüze başlıyoruz. Yaylalarda çam ağaçları arasında yürüyüşümüze devam ederek Afşartarakçı yaylasına oradan da Çayören Köyüne ulaşıyoruz. Buradan Bolu Samsun karayoluna inerek yürüyüşümüzü sonlandırıyoruz.Yürüyüşümüz esnasında kısa molalar veriyoruz. Öğlen için uzun bir moladan sonra başka bir rotadan Yünlü yaylasına geri dönüyoruz. Yürüyüş esnasında en fazla 150 m rakım farkı olacak Öğlen yemeği için soğuk sandviç ikramımız olacak.

ÜCRET: 65,00 ₺ 
KREDİ KARTI TEK ÇEKİM : 65,00 ₺
MAXİMUM KREDİ KARTLARINA TAKSİT İMKANIMIZ VARDIR
Rezervasyon esnasında ücretin %50 si ön ödeme olarak alınacaktır.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ:

Ulaşım

Soğuk sandviç kumanya

Rehberlik

Seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ:

Kahvaltı

Şahsi harcamalar

SİZİ NEREDEN ALALIM:

07.15 Sezenler cad. Atmaca Eyüp Hoca Turizm önü

07.20 Milli kütüphane

07.25 Armada

07.30 Çiftlik kavşağı

07.40 Carrefour

07.45 Şaşmaz kavşağı

08.05 Optimum karşısı Kepez önü

Katılımcı durumuna göre duraklarda değişiklikler yapılabilir.

NOT: Mevsim koşullarına göre uygun giyeceklerini ve ihtiyaç duyacakları kişisel malzemelerinizi, Arazi yürüyüşlerine uygun ayak bileğini saracak ve su geçirmeyen bir bot, tozluk, su geçirmez veya çabuk kuruyan mont- yağmurluk ve pantolon, bir çift baton (ihtiyaca göre), eldiven, şapka – bere, güneş kremi, düdük, yedek çorap ve ihtiyacı olabilecek her türlü ayakkabı ve kıyafetlerini ve en az 2 litre içme suyu, yürüyüş esnasında tüketecekleri enerji veren çikolata , fındık, fıstık, ceviz, badem, incir, kaysı türü yiyeceklerini ve öğle molasında yemek için gerekli yiyecek ve içeceklerini yanında getirmeniz durumunda daha zevkli bir yürüyüş olacaktır.

Katılımcı sayımıza bağlı olarak 18 kişiye kadar Minibüs, 19 ile 30 kişi arasında olması durumunda Midibas, 31 ve yukarısı katılımcı durumunda ise büyük araçlar ile seyahatimiz gerçekleşecektir.
1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

14 Eylül 2018
20 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?