Kapuzbaşı Şelaleleri / Sultan Sazlığı / Kapadokya 1 Gece 2 Gün

Kapuzbaşı Şelaleleri / Sultan Sazlığı / Kapadokya 1 Gece 2 Gün

KAPUZBAŞI ŞELALELERİ/SULTANSAZLIĞI /KAPADOKYA TURU

1 GECE KONAKLAMALI 2 GÜN

2/3/4 Ekim 2020

 

 

ÜCRET: 485,00 ₺

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM : 485,00 ₺

BONUS VE ZİRAAT KARTLARA 3 – 6  TAKSİT İMKANI

YENİ TİP CORONAVİRÜS (COVİD 19) TEDBİRLERİ KAPSAMINDA ALINACAK ÖNLEMLER:

1.Araçlarımız tur öncesi ve sonrası dezenfekte edilecek, kaptanlarımız ve diğer personelimiz maskeli olacak.

2.Araca binmeden önce misafirlerimizin ateş ölçümleri yapılacak ve normal değerlerin üzerinde çıkan misafirlerimiz tura alınmayacak.

3.Araçlarımız tur süresince aileler yan yana oturabilecek, diğer koltuklar tek kişi olacak.

4.Gezi süresince sosyal mesafe kurallarına riayet edilecek.

5.Araçlarımızda havalandırma için klima kullanılmayıp, camlar ve diğer havalandırmalar açılacak

PROGRAM

1.GÜN Ankara’dan hareketli. Gece saat 23.59’da belirlenen yerde buluşma. Otobüs içi ikramları eşliğinde Kayseri Kapuzbaşı Şelalelerine doğru yol alıyoruz.

2.GÜN Sabah erken saatlerde Kayseri Yahyalı ilçesinde bulunan ve kaynağından çıktığı gibi aşağıya dökülen Kapuzbaşı Şelalelerine ulaşıyoruz. Şelalelerin muhteşem görüntüsü ve çıkardığı ses eşliğinde kahvaltımızı alıp; Şelaleleri geziyoruz. Kapuzbaşı şelalelerinin ardından yine Yahyalı ilçesinde bulunan Derebağ Şelalelerine gidiyoruz. Derebağ Şelalelerinin ardından, Avrupa ve Ortadoğu’nun en önemli sulak alanlarından olan, Avrupa, Afrika, Asya kuş göç yolu olan ve içerisinde 301 adet kuş türü barındıran Sultan sazlığını gezip Kayserimerkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama

KONAKLAMA: Nüzhet Otel 4*

3.GÜN Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyoruz ve Kapadokya bölgesine hareket ediyoruz. İlk olarak düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri. Yeraltı kentinin ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Devrent Vadisi ) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası şarap mahzenlerini gezip, Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Şapkalı peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üçgüzeller Peribacalarını görüyoruz ve Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz.

ÜCRET BİLGİLENDİRMESİ

Rezervasyon esnasında ücretin tamamı alınmaktadır. Konaklamalar 2 kişilik odalarda, tek kalmak isteyen misafirlerimiz 80,00 ₺ farkı ödemek koşuluyla tek kalabilirler. İki yetişkin yanında konaklama yapmak koşulu ile; 6-11 yaş çocuklar 390,00 ₺, 0-6 yaş çocuklardan sadece koltuk ücreti olarak 210,00 ₺ talep edilir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

1 gece konaklama 4* otelde Kayseri

Ulaşım

Araç içi ikramları

2 gün kahvaltı ( 1 nci gün Kapuzbaşı Şelalelerinde serpme, 2 nci gün otelde açık büfe)

1 akşam yemeği

Rehberlik hizmetleri

Zorunlu seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğlen yemekleri

Tüm yemeklerde alınan ekstralar

Tüm özel harcamalar

Müze, ören yeri giriş ücretleri

SİZİ NEREDEN ALALIM:

23.59 Sezenler cad. Atmaca Eyüp Hoca Turizm önü

00.05 Milli Kütüphane

00.10 Armada

00.15 Ankamall karşısı

00.20 Aydınlık kavşağı

TURUN İPTALİ DURUMLARINDA

  • Turun Acentamız tarafından iptali durumunda, 1 iş günü içerisinde kaporalar iade edilir.
  • Misafirlerimiz tarafından her ne sebeple olursa olsun, turun hareket tarihine 4 gün kala yapılan iptallerde kapora iadesi yapılmaz.
  • Diğer durumlar da ise kaporadan %50 kesinti yapılarak iade yapılır.

Katılımcı sayımıza bağlı olarak 18 kişiye kadar Minibüs, 19 ile 30 kişi arasında olması durumunda Midibas, 31 ve yukarısı katılımcı durumunda ise büyük araçlar ile seyahatimiz gerçekleşecektir.

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

21 Ocak 2019
2.660 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp chat