GAP Turu 5 Gece 6 Gün

GAP Turu 5 Gece 6 Gün

GAP TURU 5 GECE 6 GÜN

13 EYLÜL / 18 EYLÜL 2019

 

 

 

ÜCRET: 1.390,00 ₺

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM : 1.390,00 ₺

BONUS VE ZİRAAT KREDİ KARTLARA : 3 Taksit 1.470,00 ₺ – 6 Taksit 1.536,00 ₺

1.GÜN:

ANKARA – GAZİANTEP : Akşam saat 22:30’da Sıhhiye Sezenler cad. Atmaca Eyüp Hoca Turizm önünde buluşma ve hareket.

2.GÜN:

GAZİANTEP – MOZAİK MÜZESİ – GAZİANTEP KALESİ – MUTFAK VE HAMAM MÜZESİ – KAHRAMANLIK MÜZESİ – BAKIRCILAR ÇARŞISI – OTEL: Gerekli molalarımız ile birlikte sabah saatlerine Gaziantep’e varış ve restorantımızda sabah kahvaltımızı alıyoruz. Ardından dünyanın en önemli mozak müzelerinden biri olan Zeugma Mozak Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Gaziantep Kalesine hareket.İlk olarak İngiliz ve Fransızlar’ın işgaline uğrayan Antep halkının göstermiş olduğu direniş, açılan cepheler, bu cephelerde savunma yapan kahramanları, taarruzları, harekâtları ve halkın yaşadığı zorlukları 2 bine yakın figür le gözler önüne seren Kahramanlık Panorama Müzesini ziyaret ediyoruz. Tarh Tahmis Kahvecisinde vereceğimiz kısa bir mola sonrasında Bakırcılar Çarşı çevresinde ilerleyerek gezimize Mutfak ve Hamam Müzesi le devam ediyoruz. Sonrasında Almacı Pazarında alışveriş için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanma ve otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama 4 yıldızlı oteller

3.GÜN:

GAZİANTEP – BİRECİK – HALFETİ – ” TEKNE TURU ” – RUMKALE – ŞANLIURFA – GÖBEKLİTEPE – OTEL : Sabah kahvaltı sonrası Halfeti’ye hareket. Halfeti’ye geçiyoruz. Birecik Baraj Gölünde çıkacağımız tekne turumuzda panoramik olarak Kızlar Mağarası, Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyü’nü görüyoruz. Sonrasında Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya hareket. Urfa gezimizde; Balıklıgöl, Ayn Zelha Gölü, Hall-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı ziyaret sonrası Milattan önce 10000 yılına uzanan tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkez olarak bilinen Unesco Kültür Miras listesinde yer alan Göbekli Tepe’yi görüyoruz. Ardından otelimize hareket. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek SIRA GECESİ programına katılıyoruz. Konaklama 4 yıldızlı oteller

4.GÜN:

HARRAN – HALFETİ – MARDİN – MİDYAT – OTEL: Sabah kahvaltı sonrası Harran’a hareket. Burada ilk olarak Harran Şehri’nin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski camilerden biri olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Cam, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarh Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Ardından  Mardin’e hareket. Mardin gezimizide; İlk olarak Deyr-ul Zaferan Manastırı’nı (Mor Hananyo) ziyaret ediyoruz. Ardından İpek Yolu üzerinde bulunan farklı din inanışları ve eserler bünyesinde barındıran Mardin merkeze varış. Ulu Cam ve Kasımiye Medresesi ziyaretleri sonrası Eski Mardin sokaklarında ( Abbara da görerek ) yürüyüş ve fotoğraf çekim molası veriyoruz. Sonrasında Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama 4 yıldızlı oteller

5.GÜN:

MİDYAT – HASANKEYF – DİYARBAKIR – ATATÜRK BARAJI – ADIYAMAN – OTEL: Sabah erken kahvaltı sonrasında Midyat’a hareket ediyoruz. Konuk Evi ziyareti sonrası telkari gümüş  işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği gümüşçüler çarşısında alış-veriş molası verip, Ilusu Barajı le sular altında kalacak olan Hasankeyf’e hareket. Gezimize panoramik olarak Mağara Êvleri , Zeynel Bey Türbesi, Hasankeyf Tarh Köprüsü, Dicle Nehri, Kale (aşağıdan görülecektir) sonrasında Diyarbakır’a hareket. Diyarbakır şehri turumuzda Şehrin Surları, Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Ev, tarh Hasanpaşa Hanı, Dört Ayaklı Minare, On Gözlü Köprü gezileri ardından Atatürk Baraj Gölü üzerinde yer alan Nissibi Köprüsünden geçerek Adıyaman’a hareket. Otelmze varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN:

KAHTA – NEMRUT DAĞI ” GÜN DOĞUMU ” – KOMAGENE KRALLIĞI – CENDERE KÖPRÜSÜ – KAHRAMANMARAŞ – ANKARA : Gece rehberimizin belirleyeceği saatte lobide toplanma ve Kahta’ya hareket. Minibüsler  ile UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ yer alan Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Eşsiz manzara eşliğinde ” GÜN DOĞUMU” nu izledikten sonra Ünlü Kommagene Kralı’nın Nemrut Dağı zirvesine yaptırdığı Tümülüs ve devasa heykeller gördükten sonra sırası le Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü ve Arsemea Ören Yeri’nin (Eski Kale) gezilmesi sonrası tekrar otelimize hareket. Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden ayrılış. Kahramanmaraş’ta vereceğimiz yemek ve dondurma alışverişi molası sonrasında Ankara’ya hareket. Gerekli molalar ile birlikte akşam saatlerinde Ankara’ya varış.

ÜCRET BİLGİLENDİRMESİ

Rezervasyon esnasında ücretin tamamı alınmaktadır. Konaklamalar 2 kişilik odalarda, tek kalmak isteyen misafirlerimiz 250,00 ₺ farkı ödemek koşuluyla tek kalabilirler. İki yetişkin yanında konaklama yapmak koşulu ile; 7-11 yaş çocuklar 1.140,00 ₺, 0-6 yaş çocuklardan sadece koltuk ücreti olarak 380,00 ₺ talep edilir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER :

Lüks Araç İle Ulaşım

Araç İç İkramlar

1.Gün Restoranda Sabah Kahvaltısı

4 Gece Konaklama

Sabah Kahvaltısı (4) – Akşam Yemeği (4)

HALFETİ TEKNE TURU

NEMRUT DAĞI TRANSFER ÜCRETİ

Seyahat Sigorta Paket

Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR :

Tüm Şahsi Harcamalar

Öğle Yemekleri

Urfa Sıra Gecesi

Yemeklerde Alınan İçecekler

Müze ve Ören Yer Giriş Ücretler

SİZİ NEREDEN ALALIM:

22:30 Sıhhıye Sezenler Cad. Atmaca Eyüp Hoca Turizm Önü

22:35 Milli Kütüphane Otobüs Durakları Önü

22:40 Söğütözü Armada Önü

22:45 Konya Yolu 100.Yıl Köprüsü Altı

22:50 Konya Yolu Taurus Avm Önü

22:55 Konya Yolu Keklik Pınarı Kavşağı Üst Geçit Altı

23:00 Konya Yolu Gölbaşı Shell Benzinlik Önü

TURUN İPTALİ DURUMLARINDA

  • Turun Acentamız tarafından iptali durumunda, 1 iş günü içerisinde kaporalar iade edilir.
  • Misafirlerimiz tarafından her ne sebeple olursa olsun, turun hareket tarihine 4 gün kala yapılan iptallerde kapora iadesi yapılmaz.
  • Diğer durumlar da ise kaporadan %50 kesinti yapılarak iade yapılır.

Katılımcı sayımıza bağlı olarak 18 kişiye kadar Minibüs, 19 ile 30 kişi arasında olması durumunda Midibas, 31 ve yukarısı katılımcı durumunda ise büyük araçlar ile seyahatimiz gerçekleşecektir.

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

18 Şubat 2019
578 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?