5 Gece 6 Gün Güneydoğu Anadolu (GAP) Turu

5 Gece 6 Gün Güneydoğu Anadolu (GAP) Turu

GAP TURU 5 GECE 6 GÜN

ADIYAMAN • DİYARBAKIR • MARDİN • ŞANLIURFA • GAZİANTEP

 

16/21 Ekim 2021

 

ÜCRET: 1.499,00 ₺    

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM: 1.499,00 ₺ 

10 KİŞİ VE ÜZERİ GRUPLAR İÇİN ÖZEL İNDİRİM

BONUS VE ZİRAAT KARTLARA KOMİSYON FARKI İE 3-6-9 TAKSİT İMKANIMIZ VARDIR

TURLARIMIZ  CORONAVİRÜS (COVİD 19) TEDBİRLERİ ALINARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR:

TURDA GEZİLECEK YERLER:

Nemrut Dağı / Karakuş Tümülüsü / Cendere Köprüsü / Nissibi Köprüsü / On Gözlü Köprü / Diyarbakır Surları / Hasankeyf  / Deyrülzafaran Manastırı / Kasımiye Medresesi / Midyat Halfeti / Rum Kale / Harran /  Balıklı Göl / Ayn-el Zeliha Gölü / Hz. İbrahim Makamı / Göbeklitepe /  Antep Kalesi / Bakırcılar Çarşısı / Zeugma Mozaik Müzesi

HALFETİ TEKNE TURU – NEMRUT DAĞI TRANSFERİ 

PROGRAM:

1.GÜN : ANKARA / ADIYAMAN

Ankara çıkışlı GAP turumuz için, akşam saat 21:00’da Sezenler cad. Atmaca Eyüp Hoca Turizm önünde buluşma ve Adıyaman’a hareket.

2.GÜN : NEMRUT DAĞI / CENDERE KÖPRÜSÜ / ATATÜRK BARAJI / DİYARBAKIR

Sabah saatlerine Adıyaman’a varıyoruz ve restoranımızda serpme kahvaltımızı alıyoruz. Ardından Kahta’ya hareket ediyoruz. Minibüsler ile Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Ünlü Kommagene Kralı’nın Nemrut Dağı zirvesine yaptırdığı Tümülüs ve devasa heykelleri gördükten sonra sırası ile Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsü’nü geziyor, sonrasında Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Atatürk Barajı Havzası üzerine kurulu Nissibi Köprüsü’nden geçerek Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Diyarbakır’a varışımız sonrasında Mardin Kapı üzerinden geçerek, Güneydoğunun en verimli topraklarından olan Hevsel Bahçeleri’ni görüp On Gözlü Köprü’yü fotograflama sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Diyarbakır’daki otelimizde.

KONAKLAMA: NEW GARDEN HOTEL VB.

3.GÜN : DİYARBAKIR / HASANKEYF / MİDYAT / MARDİN

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Diyarbakır Surları, Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, tarihi Hasanpaşa Hanı, Dört Ayaklı Minare göreceğimiz yerler arasında. Gezilerimizi bitirdikten sonra, Ilusu Barajı ile sular altında kalmakta olan Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Gezimiz ve göreceklerimiz, baraj gölü sularının güncel durumuna göre şekillenecektir. Sonrasında Midyat’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Midyat Konuk Evi ziyareti sonrası telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği gümüşçüler çarşısında alış-veriş molası  verip, Mardin’e hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mardin’deki Otelimizde.

KONAKLAMA: ARTUKLU KERVANSARAYI VB.

4.GÜN : MARDİN / KASIMİYE MEDRESESİ / GÖBEKLİTEPE / URFA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında; İlk olarak Deyr-ul Zaferan Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından İpek Yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran Mardin merkeze geçiyoruz. Mardin merkezde Ulu Cami ve Kasımiye Medresesi ziyaretleri sonrası Eski Mardin sokaklarında ( Abbaraları görerek ) yürüyüş ve fotoğraf çekimi molası veriyoruz. Sonrasında Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz,  Milattan önce 10000 yılına uzanan tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak bilinen Unesco Kültür Miras listesinde yer alan Göbeklitepe’yi görüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Şanlıurfa’daki otelimizde

NOT : Mardin eski şehir merkezine tur otobüsleri alınmadığından,  Mardin eski şehir merkezi gezimiz yürüyerek yapılacaktır.
SIRA GECESİ:

Dİleyen misafirlerimiz ile otelde alınacak akşam yemeği sonrası Urfa Sıra Gecesine gidiyoruz.
KONAKLAMA:
 HARRAN OTEL VB.

5.GÜN : BALIKLI GÖL / HARRAN / BİRECİK / RUM KALE / TEKNE TURU

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Şanlıurfa gezimizde; Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı ziyareti sonrası Harran’a hareket ediyoruz. İlk olarak Harran Şehri’nin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski camilerden biri olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Harran ziyaretimiz sonrasında  öğle yemeği molası için Urfa’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamız sonrası sonrası Halfeti’ye geçiyoruz. Birecik Baraj Gölünde çıkacağımız tekne turumuzda panoramik olarak Kızlar Mağarası, Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyü’nü görüyoruz Tekne turumuz sonrasında konaklama ve akşam yemeği Gaziantep’teki otelimizde.

KONAKLAMA: TİLMEN HOTEL VB.

6.GÜN : GAZİANTEP 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında dünyanın en önemli mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Gaziantep Kalesi’ne hareket ediyoruz. Gaziantep Kalesi’ni panoramik olarak görüp, sonrasında Mutfak ve Hamam Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Gazianteplilerin kendi elleriyle şehrin altını kazarak oluşturdukları su yollarının en güzel örneklerinden İhsanbey Kasteli ve Şahinbey Savaş ve Kahramanlık Müzesini ziyaret ediyoruz Tarihi Tahmis Kahvecisinde vereceğimiz kısa bir mola sonrasında Bakırcılar Çarşı içerisinde ilerleyerek gezimize devam ediyoruz. Sonrasında Almacı Pazarında alışveriş için rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte toplanıyor ve Ankara’ya hareket ediyoruz.

ÜCRET BİLGİLENDİRMESİ

0-6 yaş ücretsiz koltuk istendiği taktirde 650,00 ₺ , 7-11 yaş çocuklarımız iki yetişkin yanında konaklaması koşulu ile 400,00 ₺ ücrete tabidir. Rezervasyon esnasında ücretin tamamı peşinat olarak alınacaktır. Konaklamalarda tek kalmak isteyen misafirlerimizden ekstra 400,00 ₺ ödeme talep edilir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

Lüks araçlar ile ulaşım

4 gece yarım pansiyon konaklama

5 kahvaltı (birinci gün serpme)

4 akşam yemeği

Halfeti tekne turu

Nemrut Dağı minibüs transferleri

Profesyonel rehberlik hizmeti

Araç içi sıcak ve soğuk ikramlar

Zorunlu seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Tüm şahsi harcamalar

Öğle yemekleri

Sıra gecesi (isteğe bağlı)

Yemeklerde alınan ekstralar

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

SİZİ NEREDEN ALALIM:

21.00 Sezenler cad. Atmaca Eyüp Hoca Turizm önü

21.05 Milli Kütüphane otobüs durakları

21.10 Armada önü yaya üst geçidi altı

21.20 Konya yolu Taurus AVM önü

21.25 Konya yolu Keklik Pınarı kavşağı yay üst geçidi altı

21.30 Gölbaşı çıkışı Shell istasyonu

TURUN İPTALİ DURUMLARINDA

  • Turun Acentamız tarafından iptali durumunda, 1 iş günü içerisinde kaporalar iade edilir.
  • Misafirlerimiz tarafından her ne sebeple olursa olsun, turun hareket tarihine 4 gün kala yapılan iptallerde kapora iadesi yapılmaz.
  • Diğer durumlar da ise kaporadan %50 kesinti yapılarak iade yapılır.

Katılımcı sayımıza bağlı olarak 18 kişiye kadar Minibüs, 19 ile 30 kişi arasında olması durumunda Midibas, 31 ve yukarısı katılımcı durumunda ise büyük araçlar ile seyahatimiz gerçekleşecektir. (Pandemi dönemi geçerli değildir)

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

03 Mart 2021
3.051 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp chat