6 Gece 7 Gün Doğu Anadolu Turu

6 Gece 7 Gün Doğu Anadolu Turu

DOĞU ANADOLU TURU 6 GECE 7 GÜN

Erzincan • Erzurum • Kars Ani Harabeleri • Iğdır * Doğu Beyazıt • İshak Paşa Sarayı • Muradiye Şelalesi •  Deli Çay • Van Gölü Akdamar Adası • Nemrut Krater Gölü  •  Muş • Elazığ • Malatya

16/22 Ekim 2021

13/19 Kasım 2021

 

ÜCRET: 1.799,00 ₺    

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM: 1.799,00 ₺ 

10 KİŞİ VE ÜZERİ GRUPLAR İÇİN ÖZEL İNDİRİM

BONUS VE ZİRAAT KARTLARA KOMİSYON FARKI İLE 3-6-9 TAKSİT İMKANIMIZ VARDIR

TURLARIMIZ  CORONAVİRÜS (COVİD 19) TEDBİRLERİ ALINARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR:

PROGRAM:

1.GÜN :

Ankara’dan çıkışlı Doğu Anadolu turumuza saat 21.30’da hareket ederek başlıyoruz.Gerekli molalarımızın ardından sabah saatlerinde Erzincan’a ulaşıyoruz.

2.GÜN : Erzincan-Erzurum Çifte Minereli Medrese-Azizize Mecidiye Tabyaları-Erzurum Kongre Binası

Erzincan’da il olarak restorantta alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Erzincan şehir turumuzu yapıp, Erzurum’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda bulunan Girlevik Şelalesi’nin görülmesi ve Tercan’da Mamahatun Kervansarayı ve Türbesi ziyareti sonrasında Erzurum’a ulaşıyoruz. Öğle yemeği molasından sonra Erzurum’da; Aziziye ve Mecidiye Tabyaları, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii görüldükten sonra Rüstem Paşa hanında Oltu Taşı alış verişi için serbest zaman veriyoruz. Erzurum Kongre Binası’nın gezilmesinden sonra otelimize hareket ediyoruz akşam yemeğini yedikten sonra istiharete çekiliyoruz.

KONAKLANACAK OTEL : Dedeman / Palandöken VB

3.GÜN: Kars Ani Harabeleri-Kars Kalesi-12 Havariler Kilisesi

Otelimizde alacağımız kahvaltısı sonrası Kars’a hareket için otelimizden ayrılıyoruz. Yol güzergahımızda Allahu Ekber Dağları eteklerinde Şehit düşen askerlerimizin aziz anısına yapılmış olan Sarıkamış Şehitliği ziyaret ediyoruz. İlk olarak Ermenistan sınırında Arpaçay Nehri boyunda bulunan Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için Kars merkeze hareket ediyoruz. Yemekten sonra  Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi ve Selçuklu eseri hamam ve köprünün ziyaretinden sonra otelimize hareket ediyoruz. Otelimizde akşam yemeğini yedikten sonra istirahate çekiliyoruz.

KONAKLANACAK OTEL : Grand Ani Otel VB

4.GÜN : Igdır-Doğu Beyazıt – Ağrı Dağı-İshak Paşa Sarayı-Muradiye Şelalesi-Van

Otelimizde alacağımız kahvaltısı sonrasıDoğubeyazıt’a hareket için otelimizden ayrılıyoruz.Yol güzergahımız da bulunan Iğdır’da Soykırım Anıtı ve Müzesi’ningörülmesi sonrasında Ağrı Dağını seyrederek Doğubayazıt’a ilerliyoruz. Türk Mimari tarihinin önemli yapılarından biri olan İshakpaşa Sarayı’ndaHaremlik, Selamlık, Avlu bölümlerinin gezilmesi sonrasında öğle yemeği ve İran pazarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası Muradiye Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Anadolu’nun, volkanik Dağlarından Tendürek Dağı manzarası eşliğinde Muradiye Şelalesine ulaşıyoruz. Şelalenin görülmesi ardından akıntının ters istikametinde göç eden balıkları görmek için Deli Çay’a gidiyoruz. (Mevsim şartlarına göre balıklar görülebilmektedir.) gezimizin ardından Van’daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğini yedikten sonra istiharete çekiliyoruz.

KONAKLANACAK OTEL : Van Suite Otel VB

5.GÜN : Tuşba Kalesi-Çavuştepe-Gevaş-Akdamar Adası-Tekne Turu-Tatvan

Otelimizde alacağımız kahvaltısı sonrası otelden ayrılıyoruz.İlk olarak Van Tuşba KalesiTarihi Urartu Tapınakları ve Süleyman Han Camii gezilerimizi yaptıktan sonra Van Kedilerini görmeye Kedi Evi’ne gidiyoruz. Kedi evinin görülmesi sonrasında Van’ın ilk kuruluş kenti olan Çavuş Tepe’yehareket ediyoruz. Urartular tarafından yapılmış olan kaleyi geziyor ve fotoğraf çekiliyoruz. Ardından Gevaş’a gidiyoruz. Van Gölü kenarında öğle yemeği için serbestzaman veriyoruz. Yemekten sonra Akdamar Adası tekne turumuza başlıyoruz. Adada bulunan Akdamar Kilisesi’ni görüyoruz. Teknemizle tekrar iskeleye dönüyoruz  Sonrasında  Tatvan’a otelimize hareket ediyoruz akşam yemeğiniyedikten sonra istiharete çekiliyoruz.

KONAKLANACAK OTEL: Tatvan Kardelen Otel VB

6.GÜN : Tatvan-Muş-Bingöl-Elazığ

Otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılıyoruz. Minibüslerle Nemrut Kaldera’sına (Nemrut Krater Gölü) hareket ediyoruz. Buhar bacası, Ilıkgöl, Soğuk Göl’ün görülmesi ve fotoğraf molası veriyoruz sonrasında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları geçici listesine dahil edilen Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı’nı görüp Tatvan’da aracımızla buluşarak Muş, Bingöl üzerinden Elazığ’a hareket ediyoruz. Muş ovasının görülmesinden sonra  adını etrafında bulunan sayısız gölden alan Bingöl’e geçerek Elazığ’a ulaşıyoruz Otelimize geçiyoruz akşam yemeğini yedikten sonra istirahate çekiliyoruz.

KONAKLANACAK OTEL : Elazığ Dedeman Otel VB

7.GüN : Malatya–Tohma Kanyonu-Darende-Ankara

Otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden Harput’a hareket için  ayrılıyoruz. Turumuza Harput Kalesi, Ulu Camii, Arap Baba Türbesi, Balak Gazi Heykeli’nin görülmesi ile devam ediyoruz. Malatya’ya hareket ediyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde bulunan Karakaya Baraj Gölü üzerinde Kömürhan Köprüsü’nde verilecek fotoğraf molası ardından Malatya’ya ulaşıyoruz. Battalgazi ( Eski Malatya )de  bulunan Hititler döneminden kalan Aslantepe Höyüğü ve Selçuklu döneminden günümüze ulaşan orijinal halini muhafaza eden Ulu Camii gezilerimizi yapıyoruz. Malatya şehir merkezine dönüş yapıp Şırapazarı, kernek meydanı, kanal boyu caddesini görüyoruz. Ardından Darende’ye hareket ediyoruz. Tohma Kanyonu içersin de bulunan Somuncu Baba Türbesi ziyaretinden sonra öğle yemeği ve serbest zaman veriyoruz. Ankara’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde Ankara’ya ulaşmış oluyoruz.

ÜCRET BİLGİLENDİRMESİ

Konaklamalar iki kişilik odalardadır. Tek konaklamak isteyen misafirlerimiz 5 gece için 400,00 ₺ ekstra ödeme yapmaları gerekiyor. 0/6 yaş çocuklar 800,00 ₺ ücrete tabidir. İki yetişkin yanında konaklamak koşulu ile 7-11 yaş çocuklar 1.550,00 ₺. Rezervasyon esnasında %50 ön ödeme alınmaktadır.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks Araç İle Ulaşım

Araç İçi İkramlar

1.Gün Restoranda Sabah Kahvaltısı

5 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama

5 kahvaltı (Otelde)

5 akşam Yemeği (Otelde)

Akdamar Adası Tekne Turu

Nemrut Krater Gölü Transferi

Seyahat Sigorta Paketi

Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm Şahsi Harcamalar

Öğle Yemekleri

Yemeklerde Alınan İçecekler

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

SİZİ NEREDEN ALALIM:

21:30 Optimum

21:40 Şaşmaz Kavşağı Shell İstasyonu

21:45 Ümitköy Köprüsü Kızılay Yönü

21:50 Bilkent Kavşağı

21:55 Armada Karşısı

22.00 Aşti Karşısı Ankaray Girişi

22:10 Samsun Yolu Türk Telekom Önü

TURUN İPTALİ DURUMLARINDA

  • Turun Acentamız tarafından iptali durumunda, 1 iş günü içerisinde kaporalar iade edilir.
  • Misafirlerimiz tarafından her ne sebeple olursa olsun, turun hareket tarihine 4 gün kala yapılan iptallerde kapora iadesi yapılmaz.
  • Diğer durumlar da ise kaporadan %50 kesinti yapılarak iade yapılır.

Katılımcı sayımıza bağlı olarak 18 kişiye kadar Minibüs, 19 ile 30 kişi arasında olması durumunda Midibas, 31 ve yukarısı katılımcı durumunda ise büyük araçlar ile seyahatimiz gerçekleşecektir. (Pandemi dönemi geçerli değildir)

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

03 Mart 2021
3.228 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp chat