Doğu Karadeniz Ve Yaylalar Turu 3 Gece Konaklamalı 4 Gün

Doğu Karadeniz Ve Yaylalar Turu 3 Gece Konaklamalı 4 Gün

DOĞU KARADENİZ VE YAYLALAR TURU

3 GECE KONAKLAMALI 4 GÜN

22/26 Eylül 2021

20/24 Ekim 2021

 

ÜCRET: 999,00 ₺    

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM: 999,00 ₺ 

10 KİŞİ VE ÜZERİ GRUPLAR İÇİN ÖZEL İNDİRİM

BONUS VE ZİRAAT KARTLARA KOMİSYON FARKI İLE 3-6-9 TAKSİT İMKANIMIZ VARDIR

TURLARIMIZ  CORONAVİRÜS (COVİD 19) TEDBİRLERİ ALINARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR:

PROGRAM:

1.GÜN: ANKARA-TRABZON

Akşam saat 21.00’da Sezenler sokakta buluşma ve Trabzon’a hareket. Gerekli molalarla sabah saatlerinde Akçaabat’a varış.

2.GÜN:TRABZON –SÜRMENE– UZUNGÖL –ÇAMLIHEMŞİN-FIRTINA VADİSİ ÇİNÇİVA KÖYÜ- PALOVİT ŞELALESİ – ZİLKALE – AYDER

Akçaabat’ta alacağımız kahvaltı sonrası Sürmene’ye hareket. Çayın bahçeden bardağa kadar olan yolculuğunu öğreneceğimiz Çay Fabrikası gezisi. Çay tanıtımlarından sonra ikram edilen çaylarımızı yudumluyor kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Denizden 1090 metre yükseklikte bulunan çam ormanları ile çevrili Haldizen Deresi’nin önünün bir heyelan sonucu kapanmasıyla oluşan Uzungöl’e (Şerah)varış. Uzungöl etrafında yürüyüş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman yöresel ürünlerin ve hediyelik eşyaların satıldığı dükkânlarda alışveriş imkânı belirtilen saatte toplanma. Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Fırtına deresini takip ederek, Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından koruma alanı ilan edilmiş Fırtına Vadisine giriş. Çamlıhemşin’e varış. (Ekstra) olarak düzenlenecek olan Çinciva, Zilkale, Palovit Şelalesi turu için Çamlıhemşin’de bizi bekleyen minibüslerle, Fırtına Vadisinin iç kısımlarına yeşillikler içerisinde yol alıyoruz. Çamlıhemşin Konaklar mahallesinin ahşap evlerini fotoğraflayıp, dizilere ev sahipliği yapan Çinçiva (Şenyuva Köyü)’ne uğruyoruz. Serbest zamanda kısa bir yürüyüş yapıp ardından Fırtına Vadisine hâkim bir tepenin üzerinde bulunan; Karakol Kale olarak inşa edilen muhteşem Zilkale’yi görüyoruz. Fırtına Deresi’nin önemli kollarından Palovit Deresi üzerinde 27 m yükseklikten akan Palovit Şelalesi’nde kısa bir fotoğraf molası verip, Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. Otobüsümüz ile buluşuyor ve Ayder yaylasına hareket ediyoruz. Kaçkar Dağları eteğinde denizden 1350 m yükseklikte bulunan Ayder Yaylası’nda Gelintülü Şelalesi, Ayder Şelalesi, Kalegon(Galegon)’u görüyor ve keyifli bir yürüyüş ile Ayder’deki otelimize yerleşiyoruz. Yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme.

KONAKLAMA: Ayder Memişoğlu Konak Otel vb.

3.GÜN: AYDER-SAL-POKUT YAYLASI-FIRTINA DERESİ ve VADİSİ-RİZE-TRABZON

Kahvaltı sonrası. (Ekstra) olarak düzenlenecek olan Sal ve Pokut yaylası transferi için Çamlıhemşin’e hareket.Bizi bekleyen minibüslerle Kaçkar Dağlarının eteğinde denizden 2000 m yükseklikte bulunan Muhteşem manzarası ile Sal ve Pokut yaylarına varış.Fotoğraf çekimi ve serbest zaman sonrası Çamlıhemşin’e dönüş. Fırtına vadisinin ünlü taş kemer köprülerin birinin fotoğraflanması. Fırtına Dersi kenarında alacağımız öğle yemeği sonrası. Arzu eden misafirlerimiz için (Ekstra) olarak alınacak Zıplayn ve Fırtına Deresinde Rafting imkânı belirtilen saatte toplanma ve Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Yurt dışında Trabzon Keteni Yurt içinde Rize bezi olarak bilinen meşhur Rize Bezi (Feretiko) dokuma atölyelerini gezip dokuma ile ilgili bilgileri alıpalışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sürmene’ye hareket ediyoruz. Çifte su verilmiş, sağlamlıkları ve kabza süslemeleriyle ünlü Sürmene bıçaklarının üretim ve satış noktasında Sürmene bıçakları hakkında bilgi alıyor, alışverişimizi yapıp Arsin, Araklı, Yomra güzergahından Trabzon’a varış. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

KONAKLAMA: Trabzon Demir Grand Otel vb.

4.GÜN: TRABZON ŞEHİR TURU-AYASOFYA-ATATÜRK KÖŞKÜ – DÜZKÖY-ÇAL MAĞARASI-KAYABAŞI YAYLASI

Kahvaltı sonrası Trabzon şehir turumuza ilk olarak 4000 yıllık geçmişe sahip Trabzon’da, Kutsal Bilgelik anlamına gelen Kommenos Kralı I.Manuel tarafından 1250-1260 yılları arasında yaptırılan geç Bizans kiliselerinin en güzel örneklerinden biri olan Ayasofya Camii (Kilisesi)  müzesinin gezilmesi sonrası Trabzon yöresine has gümüş Kazaziye ve telkari işlerinin yapımı ile bilgileneceğimiz ve en güzel örneklerini göreceğimiz gümüş mağazası gezisi ve alışverişi. Aracımız ile yapacağımız Trabzon Şehir turu esnasında panoramik olarak göreceğimiz Trabzon Kalesi (Aşağı, Orta ve Yukarı Hisar), Zağnos Paşa Köprüsü ve Vadisi, Gülbahar Hatun Camii ve Türbesi, Boztepe manzarası eşliğinde Ulu Önder Atatürk’ ün Trabzon ziyaretinde konuk olduğu Trabzon’a hakim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer alan 18-19. yy Avrupa mimarisinin güzel bir örneği olan Trabzonlu Rum Armatör ve iş adamı Kostantin Kabayanidis tarafından 1890-1902 yılında yazlık ev olarak yaptırılan Atatürk Köşkü gezilecektir. Öğle yemeğimizi Akçaabat’ta meşhur Akçaabat Köfte-Piyaz Ayran şeklinde alıyoruz. Yemek sonrası Düzköy Dörtyol beldesine hareket. Buradan bineceğimiz minibüslerle Trabzon İli Düzköy İlçesi’nin 5km. güneybatısında denizden 1050m. Yüksekte Çal köy Beldesi sınırları içinde kalan Dünyanın 2. Uzun mağarası olarak belirtilen Sarkıt, Dikit, traverten havuzları ve yer altı deresi ile muhteşem görsel bir güzellik olan Çal mağarası gezisi Kayabaşı yaylasına hareket. Kayabaşı yaylasında bulunan Otelimize yerleşme. Serbest zaman Akşam yemeği ve geceleme.

KONAKLAMA: Kayabaşı Yaylakent  vb.

5.GÜN: TRABZON – GİRESUN – ORDU-SAMSUN-ANKARA

Kahvaltı sonrası. Kayabaşı Yaylasında arzu eden misafirlerimizle yaklaşık 1 saatlik keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüş sonrası Kayabaşı Yaylasından hareket ederek. Otobüsün bulunduğu Dörtyol beldesine hareket. Dörtyol beldesinde aracımıza geçiş ve çay ikramı sonrası Akçaabat’ta alışveriş için serbest zaman belirtilen saatte toplanma ve Giresun istikametinden Ordu’ya hareket. Denizden 460 m yükseklikteki Ordu şehrini panoramik olarak seyredeceğimiz Ordu Boztepe’ye (Ekstra) Teleferik ile çıkış Fotoğraf çekimi sonrası ülkemizin en uzun tünellerinden biri olan Ordu Nefise Arçelik (3820 m) geçerek Gerekli molalarla Fatsa, Ünye, Terme, Samsun, Çorum, Kırıkkale güzergâhından Ankara’ya varış. Gezimizin sonu

ÜCRET BİLGİLENDİRMESİ

Rezervasyon esnasında %50 peşinat olarak alınmaktadır. Konaklamalar 2 kişilik odalarda, tek kalmak isteyen misafirlerimiz 3 gece için 280,00 ₺ farkı ödemek koşuluyla tek kalabilirler. İki yetişkin yanında konaklama yapmak koşulu ile; 6-11 yaş çocuklar 799,00 ₺, 0-6 yaş çocuklar  350,00 ₺

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER:

Ulaşım

4 gün kahvaltı (1. gün serpme kahvaltı, diğer günler otelde)

3 gece konaklama

3 akşam yemeği

Dörtyol Beldesi çay ikramı

Milli parklar araç giriş ücretleri

Seyahat Sigortası

Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Öğle yemekleri

Ordu Boztepe Teleferik çıkışı

Dörtyol Beldesi Çal Mağarası ve Kayabaşı Yaylası Minibüs transferi

Zilkale, Pokut Şelalesi, Sal Yaylası Minibüs transferi

Müze ve ören yeri girişleri

Akşam yemeklerinde alınacak ekstra içecek ve yiyecekler

Alışverişlerde özel harcamalar

SİZİ NEREDEN ALALIM :

21.00 Eryaman Optimum

21.10 Şaşmaz Kavşağı Shell İstasyonu

21.15 Ümitköy Köprüsü Kızılay Yönü

21:20 Bilkent Kavşağı

21.20 Armada Karşısı

21.25 Enerji Bakanlığı Önü Otobüs Durakları

21.35 Sezenler cad. Atmaca Eyüp Hoca Turizm önü

Misafirlerimizin katılım durumuna göre duraklarda değişiklik yapılabilir.

TURUN İPTALİ DURUMLARINDA

  • Turun Acentamız tarafından iptali durumunda, 1 iş günü içerisinde kaporalar iade edilir.
  • Misafirlerimiz tarafından her ne sebeple olursa olsun, turun hareket tarihine 4 gün kala yapılan iptallerde kapora iadesi yapılmaz.
  • Diğer durumlar da ise kaporadan %50 kesinti yapılarak iade yapılır.

Katılımcı sayımıza bağlı olarak 18 kişiye kadar Minibüs, 19 ile 30 kişi arasında olması durumunda Midibas, 31 ve yukarısı katılımcı durumunda ise büyük araçlar ile seyahatimiz gerçekleşecektir.

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

20 Mart 2021
9.329 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp chat