İznik Mudanya Trilye Turu 1 Gece 2 Gün

İznik Mudanya Trilye Turu 1 Gece 2 Gün

İZNİK MUDANYA TRİLYE TURU 1 GECE KONAKLAMALI 2 GÜN

16/17 Ekim 2021

13/14 Kasım 2021

 

 

ÜCRET : 499,00 ₺

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM : 499,00 ₺

BONUS VE ZİRAAT KARTLARA 3 – 6 TAKSİT İMKANI

TURLARIMIZ  CORONAVİRÜS (COVİD 19) TEDBİRLERİ ALINARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR:

PROGRAM

İznik, İznik Ayasofya Cami, Roma Yolu, 1.Murat Hamamı, Çini Fırınları Kazı Alanı, Süleyman Paşa Medresesi, İstanbul Kapı, Mudanya, Tirilye

İZNİK 
Çeşitli dönemlerin askeri, siyasi, dini, sosyal ve kültürel yaşam biçimlerini bize yansıtan birçok uygarlığın kalıntılarını günümüze taşıyan ve buram buram tarih kokan İznik her dönemden devraldığı mimari mirası ile bir açık hava müzesi niteliğini hala korumaktadır. Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarının arkeolojik ve etnografik kalıntılarıyla bütünleşmiş durumdadır.

TRİLYE
Trilye, Mudanya’nın 20 dakika uzaklığında, sahil şeridinde yer alan eski bir Rum kasabası. Tirilye adını, zamanında buraya sürgüne gönderilen “üç rahip”ten aldığı söylenmektedir.Yerli nüfus dar sokaklardan oluşan eski binalarda yaşıyor. Evler genelde üç katlı; ahşap; bazıları ise taş. Taş binaların, hepsi 1500’lü yıllardan kalma.Kasabada yaşayanlar genelde zeytincilikle uğraşıyor, o yüzden her evin önünde birer tarla aracı görüyorsunuz. Tirilye’nin zeytini ve zeytinyağı çok ünlü diye 1963’te buraya Zeytinbağı adı konmuş. Ancak Trilyeliler uzun uğraşlar sonucu eski adları olan Trilye’yi yeniden almayı başardılar. Dünya literatüründe Tirilye diye bir zeytin türü var. Ufak çekirdekli, orta yeşil renkte, ince kabuklu ve çok lezzetli. Gitmişken zeytin yemeden ve zeytinyağı almadan Tirilye’den ayrılmamak lazım.

1.GÜN:ANKARA, İZNİK, MUDANYA

Ankara’dan çıkışlı turumuza sabah saat 06.30’da Atmaca Eyüp Hoca Turizm önünde buluşma ve hareket. Araç içi kahvaltı ve gerekli molalar sonrası  İznik’e varış. Ayasofya Cami, Roma Yolu, I.Murat Hamamı gezilerinden sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından, Çini Fırınları ve Kazı Alanı, Süleyman Paşa Medresesi (İznik Çini Atölyeleri Çarşısı), Sur Kapılarından İstanbul Kapı’nın gezilmesinden sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve istirahat.

2.GÜN: MUDANYA, TİRİLYE, ANKARA

Kahvaltı sonrası Mudanya’da, 19 yy Osmanlı Konakları, Eski Kilise, Çınarlı Kahve ve İskele’nin gezilmesinden sonra Tirilye’ye varış. Sit alanı ilan edilmiş eski bir Rum kasabası olan kentte eski evler, Ruhban Okulu gezisi ve öğle yemeği. Eski Fatih Cami ve Kemerli Kilise’nin görülmesinden sonra dönüş. Akşam saat 23.00 sularında Ankara’ya varış.

ÜCRET BİLGİLENDİRMESİ:

Konaklamalar iki kişilik odalardadır. Tek konaklamak isteyen misafirlerimiz 950,00 ₺ ekstra ödeme yapmaları gerekiyor. 0/5 yaş çocuklar 200,00 ₺, 6-11 yaş çocuklar 2 yetişkin yanında konaklama yapmak koşulu ile 399,00 ₺ ücrete tabidir. Rezervasyon esnasında %50 ön ödeme alınmaktadır.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Ulaşım,

1 gece konaklama,

2 kahvaltı (1 nci gün araç içi kahvaltı paketi, 2.gün otelde)

1 aksam yemeği,

Seyahat güvence sigortası,

Rehberlik hizmetleri

Araç içi ikramlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle yemekleri,

İkinci gün aksam yemeği,

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

SİZİ NEREDEN ALALIM 

06.30 Sezenler cad. Atmaca Eyüp Hoca Turizm önü

06.35 Milli Kütüphane otobüs durakları

06.40 Armada önü

06.45 Odtü kavşağı

06.50 Bilkent kavşağı

06.55 Ümitköy köprüsü

07.00 Yaşamkent kavşağı

TURUN İPTALİ DURUMLARINDA

  • Turun Acentamız tarafından iptali durumunda, 1 iş günü içerisinde kaporalar iade edilir.
  • Misafirlerimiz tarafından her ne sebeple olursa olsun, turun hareket tarihine 4 gün kala yapılan iptallerde kapora iadesi yapılmaz.
  • Diğer durumlar da ise kaporadan %50 kesinti yapılarak iade yapılır.

Katılımcı sayımıza bağlı olarak 18 kişiye kadar Minibüs, 19 ile 30 kişi arasında olması durumunda Midibas, 31 ve yukarısı katılımcı durumunda ise büyük araçlar ile seyahatimiz gerçekleşecektir.

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

15 Nisan 2021
2.834 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp chat