Likya Yolu Kaş Etapları Doğa Yürüyüşü 4 Gece 5 Gün

Likya Yolu Kaş Etapları Doğa Yürüyüşü 4 Gece 5 Gün

KAŞ LİKYA YOLU ETAPLARI

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ GEZİSİ

Phellos-Limanağzı-Üzümlü-Kekova Etabı

4 Gece 5 Gün Oda+Kahvaltı

13-17 Ekim 2021

ÜCRET: 1.295,00 ₺

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM: 1.295,00 ₺

10 KİŞİ VE ÜZERİ GRUPLAR İÇİN FİYAT ALINIZ

BONUSS VE ZİRAAT KARTLARA KOMİSYON FARKI İLE 3-6-9 TAKSİT İMKANI

TURLARIMIZ  CORONAVİRÜS (COVİD 19) TEDBİRLERİ ALINARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR:

Likya Yolu, Türkiye’nin uzun mesafeli yürüyüş parkurları arasında ilk sırada yer almakta olup, Dünya!nın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotalarından biri olma özelliğine sahiptir. Işık Ülkesi anlamına gelen Likya’nın batı sınırı olan Fethiye’den başlayarak, Pamfilya’nın sınırları içerisinde yer alan Antalya’ya kadar uzanan ve Teke Yarımadası’ndaki patikaların İngiliz asıllı Kate Clow tarafından işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuştur. Yeni ilave edilen parkurlarla beraber toplamda yaklaşık 550 Km uzunluğa sahip olan bu parkurlar Akdeniz’in güzelliğini ve Antik Likya döneminin gizemini günümze ulaştırmakta ve bizlere yaşatmaktadır. Likya Yolu rotaları üzerinde;  Sdyma, Pyndai, Phellos, Apelia, Theimussa, Letoon, Xanthos, Patara, Antiphellos, Apollonia, İdyros, Simena, Myra, Limyra ve Phaselis gibi Likya Birliği’ne ait önemli antik şehir ve yerleşimler bulunmaktadır. Sizleri Kaş, Kalkan, Saklıkent, KekovaPatara arasında yapacağımız bu etkinliğimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

HATIRLATMA: Bu etkinliğe ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

PROGRAM

1.GÜN(13 EKİM 2021 ÇARŞAMBA):

Likya yolu yürüyüşü için 13 Ekim 2021 Çarşamba günü, saat 21.30’da Sezenler cad. Atmaca Eyüp Hoca Turizm önünde buluşup, ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Burdur-Korkuteli-Elmalı-Finike-Demre üzerinden yolumuza devam ediyoruz.

2.GÜN(14 EKİM 2021 PERŞEMBE): ANKARA-BURDUR-TEFENNİ-ÇAVDIR-KAŞ

Sabah erken saatlerde Kaş’a ulaşıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş hazırlıklarımızı tamamlayıp aracımıza binerek Gökdere Köyü’ne gidiyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası Phellos’tan başlayarak; toplamda 8 km’lik 3 saat süreli Antik Likya Yolu’nun Phellos-Antiphellos-Kaş Etabı’nı yürüyoruz. Muhteşem Akdeniz ve Kaş manzarası eşliğinde sürekli inerek yürümeye devam edip Kaş’ta etkinliğimizi bitirerek otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi bir restoranda serbest olarak yiyoruz. Geceyi Kaş’ta geçiriyoruz.

3.GÜN(15 EKİM 2021 CUMA): KAŞ-LİMANAĞZI-ÜZÜMLÜ İSKELESİ

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı ve kısa süreli hazırlık sonrası kumanyalarımızı aldıktan sonra yürüyüşümüze başlıyoruz.  Bugün Likya yolu etabımızda 5-6 saat süreli olarak yaklaşık 14-15 Km yürüyeceğiz. Muhteşem Akdeniz manzarası eşliğinde Kaş-Limanağzı’nı yürüdükten sonra Çetikli’den geçip Üzümlü’ye gidiyoruz.  Bir süre dinlendikten sonra bizi bekleyen aracımıza binerek Kaş’a/otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi bir restoranda serbest yiyoruz. Geceyi Kaş’ta geçiriyoruz.

4.GÜN(16 EKİM 2021 CUMARTESİ):KAŞ-APOLLINA-APERLAI-KEKOVA-KAŞ

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip Sahilkılıç Köyü’ne giderek yaklaşık 10 Km ve 3 saat süreli Likya Yolu etabımızda Sahilkılıç Köyü’nden yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüşün sonuna doğru Likya Mezarları/Lahitleri size başka bir dünyada olduğunuzu hissettirecektir. Yürüyüşümüze devam edip Aperlai’de yürüyüşümüz tamamladıktan sonra isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi Ramazan Abi’nin restoranında balık ana menüsü ile afiyetle yiyoruz. Yemek ve çay molası sonrası teknemize binip Kekova’ya gidiyoruz. Akvaryum ve Tersane Koyları’nda yüzme molası verdikten sonra batık şehir Simena’ya gidip seyir ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip Kaleköy’e gidiyoruz. Kale gezisi ve fotoğraf çekimleri sonrası teknemizle Jeimiussa/Üçağız Limanı’na gidip bizi bekleyen aracımıza binerek otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi bir restoranda serbest olarak yiyoruz. Geceyi Kaş’ta geçiriyoruz.

5.GÜN(17 EKİM 2021 PAZAR):KAŞ-BURDUR-AFYONKARAHİSAR-POLATLI-ANKARA

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelimizden ayrılıyoruz. Kaş İlçe merkezinde yapacağımız kısa süreli gezinti ve serbest zaman sonrası saat: 10.30’da Ankara için hareket ediyoruz. Kaş-Burdur-Afyonkarahisar üzerinden yolumuza devam edip akşam saat:21.30 civarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka etkinlikte buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Ulaşım

4 Kahvaltı,

Kaş’ta Otelde 3 gece konaklama

2 Kumanya öğle yemeği,

Tekne Turu,

Tüm çevre gezileri,

Eyüp Hoca Turizm Seyahat Acentası refakati,

Türsab Seyahat Sigortası,

Rehberlik Hizmetleri

İki kişilik odalarda konaklama.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tekne turu günü ve son gün öğle yemeği,

Tüm akşam yemekleri,

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

Kişisel harcamalar,

ÜCRET BİLGİLENDİRMESİ

Fiyat çift kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Konaklama oda+kahvaltı şeklindedir. Tek kişi konaklama fiyat farkı 3 gece için 150,00 ₺ dir.

SİZİ NEREDEN ALALIM

21.30  Sezenler cad. Atmaca Eyüp Hoca Turizm önü

21.35  Milli Kütüphane Önü

21.40  Armada Önü

21.45  Cepa/Kentpark arası

21.45  Bilkent Köprü Altı

21.50  Hacettepe/Beytepe Köprü Altı

21.55  Ümitköy Köprü Altı

22.00  Gordion Yan Yol

22.05  Korukent Otobüs Durağı

22.10  Yaşamkent/BP Önü

YANINIZA ALIN 

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek ayakkabı, çamaşır/giysi, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, baton(isteğe bağlı), karbonhidratlı yiyecekler, mayo, deniz havlusu, terlik, bone, deniz ayakkabısı, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

ETKİNLİK NOTLARI

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabani yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

HATIRLATMA:

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 70 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

TURUN İPTALİ DURUMLARINDA

  • Turun Acentamız tarafından iptali durumunda, 1 iş günü içerisinde kaporalar iade edilir.
  • Misafirlerimiz tarafından her ne sebeple olursa olsun, turun hareket tarihine 4 gün kala yapılan iptallerde kapora iadesi yapılmaz.
  • Diğer durumlar da ise kaporadan %50 kesinti yapılarak iade yapılır.

Katılımcı sayımıza bağlı olarak 18 kişiye kadar Minibüs, 19 ile 30 kişi arasında olması durumunda Midibas, 31 ve yukarısı katılımcı durumunda ise büyük araçlar ile seyahatimiz gerçekleşecektir.

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler

30 Nisan 2021
1.707 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp chat