Bursa Gölyazı Cumalıkızık 1 gece 2 Gün

Bursa Gölyazı Cumalıkızık 1 gece 2 Gün

BURSA GÖLYAZI / CUMALIKIZIK TURU

1 GECE KONAKLAMALI 2 GÜN

16-17 Ekim 2021

27/28 Kasım 2021

 

ÜCRET: 510,00 ₺

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM: 510,00 ₺

BONUS VE ZİRAAT KARTLARA 3 – 6 TAKSİT İMKANI

TURLARIMIZ  CORONAVİRÜS (COVİD 19) TEDBİRLERİ ALINARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR:

PROGRAM:

Bursa, Tophane, Osman Gazi Türbesi, Orhan Gazi Türbesi, Ulu Cami, Koza Han, Kent Müzesi, Yesil Cami, Yesil Türbe, Irgandi Köprüsü, Gölyazi, Cumalikizik

1.GÜN: ANKARA, BURSA

Ankara’dan çıkışlı turumuza sabah saat 06.45 Atmaca Eyüp Hoca Turizm önünde buluşma ve hareket. Araç içerisinde ikram edeceğimiz kahvaltı paketi ile kahvaltımız alıp, öğle saatlerinde Bursa’ya varış. Öğle yemeği için verilecek serbest zamandan sonra  Osmanlı Devletine başkentlik yapan bu tarihi şehirde ilk durağımız Tophane olarak bilinen ve Bursa’nın en güzel seyir noktalarından birisi olan bu yerde Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Osman Gazi ve Oğlu Orhan Gazi türbeleri ile saat kulesi gezisi sonrası ünlü Koza Han’da serbest zaman. Ulu Cami ziyaretimiz sonrası Bursa’nın çağlar boyu yaşadığı değişimin izlerini sürebileceğimiz eğlenceli bir ziyaret için Bursa Kent Müzesi’ ne geçiyoruz. Kent müzesi ziyaretimiz sonrası Bursa’nın en güzel tarihi yapılarından muhteşem yeşil çinilerle süslü Yeşil Türbe ve Yeşil Cami gördükten sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama

KONAKLAMA: TİARA OTEL 4*

2.GÜN: GÖLYAZI, CUMALIKIZIK

Kahvaltı sonrası Uluabat Gölü’nün kuzeyinde bulunan yarım ada üzerine kurulmuş olan  Gölyazı köyüne hareket. Antik çağda adi Apolyont olan köy Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Cenevizlilerden Romalılara, Bizanslılardan Osmanlıya kadar bir çok kültürün izlerini bünyesinde barındırıyor. Köy meydanında bulunan ve “Ağlayan Çınar” olarak adlandırılan asırlık çınar , Aya Konstantin Kilisesi, köy sokaklarını gezip göl kıyısında yürüyüş yapıyoruz. Köyde vereceğimiz çay molasından sonra Unesco Dünya Kültür Mirası listesindeki Cumalıkızık köyüne gidiyoruz. Osmanlı sivil mimarisinin en görkemli köy yerleşimini günümüze ulaştıran Cumalıkızık, son yıllarda ülkemiz yanında tüm dünyada da tanınmaya başlamıştır.
Osmanlıların Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden biri olan Cumalıkızık, şu anda kullanılan 180 ,  koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı toplam 270 ev ile Osmanlı dönemi konut dokusunu günümüze taşımaktadır. Cumalıkızık sokakları, Cumalıkızık Cami, Cumalıkızık Etnografya Müzesi ve Sanat Evi’ni gezdikten sonra dönüş yolculuğumuz başlayacak. Aksam saat 22.00 sularında Ankara’ya varış.

ÜCRET BİLGİLENDİRMESİ

Tek konaklama yapmak isteyen misafirlerimizden 95,00 ₺ ekstra talep edilir. 6-11 yaş çocuklarımız 2 yetişkin yanında konaklamak koşulu ile 410,00 ₺, 0-5 yaş çocuklarımız ücretsizdir. Rezervasyon esnasında %50 ön ödeme talep edilir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Ulaşım,

1 gece konaklama,

2 kahvaltı (1 nci gün kahvaltı paketi, 2.gün otelde)

1 aksam yemeği otelde,

Seyahat güvence sigortası,

Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle yemekleri,

İkinci gün aksam yemeği,

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

SİZİ NEREDEN ALALIM 

06.45 Sezenler Cad. Atmaca Eyüp Hoca Turizm önü

06.50 Milli Kütüphane otobüs durakları

06.55 Armada önü

07.00 Bilkent kavşağı

07.05 Ümitköy köprüsü

07.10 Yaşamkent kavşağı

TURUN İPTALİ DURUMLARINDA

  • Turun Acentamız tarafından iptali durumunda, 1 iş günü içerisinde kaporalar iade edilir.
  • Misafirlerimiz tarafından her ne sebeple olursa olsun, turun hareket tarihine 4 gün kala yapılan iptallerde kapora iadesi yapılmaz.
  • Diğer durumlar da ise kaporadan %50 kesinti yapılarak iade yapılır.

Katılımcı sayımıza bağlı olarak 18 kişiye kadar Minibüs, 19 ile 30 kişi arasında olması durumunda Midibas, 31 ve yukarısı katılımcı durumunda ise büyük araçlar ile seyahatimiz gerçekleşecektir.

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

29 Haziran 2021
3.624 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp chat