Gökçeada/Bozcaada/Cunda Adası/Ayvalık/Çanakkale 4 Gece 5 Gün

ŞEHİTLİK – TRUVA – ASSOS – KAZDAĞLARI – BOZCAADA – GÖKÇEADA – CUNDA ADASI – AYVALIK TEKNE TURU 5 GÜN 4 GECE 17 / 22 TEMMUZ 2018 1. gün 17 Temmuz 2017 Salı: Gece 21.30’da Çanakkale’ye hareket 2. gün 18 Temmuz 2017 Çarşamba: Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri Turu Saat 08.30’da Çanakkale merkezde kahvaltı yapıyoruz. […]

ŞEHİTLİK – TRUVA – ASSOS – KAZDAĞLARI – BOZCAADA – GÖKÇEADA – CUNDA ADASI – AYVALIK TEKNE TURU

5 GÜN 4 GECE 17 / 22 TEMMUZ 2018

1. gün 17 Temmuz 2017 Salı: Gece 21.30’da Çanakkale’ye hareket
2. gün 18 Temmuz 2017 Çarşamba: Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri Turu

Saat 08.30’da Çanakkale merkezde kahvaltı yapıyoruz. Kahvaltının ardından kıtalar arası esşiz bir boğaz yolculuğu sonrası Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’na ulaşıp turumuza başlayacağız.
Kilitbahir Kalesi – Namazgâh Tabyası ve Müzesi – Rumeli Mecidiye Tabyası ve Seyit Onbaşı Anıtı – I. Kuzey Cephesi Bigalı Köyü Atatürk Evi – Anzac Koyu ve Tören Alanı – Mehmetçiğe Saygı Anıtı-Kanlı Sırt – Kırmızı Sırt tüneller ve siperler arasından orijinal savaş yolu yürüyüşü
57. Alay Şehitliği – Mehmet Çavuş Anıtı –Cesarettepe-Arıburun Yarları – Kılıç bayırı
Talat Göktepe Anıtı –Mehmetçik Parkı 261. Rakımlı Tepe – Conkbayırı – Conkbayırı Atatürk ve Yeni Zelanda Anıtları-Atatürk’ün Saatinden Vurulduğu Yer – Gözetleme Yeri – Kemalyeri gezileri ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemeğin ardından – Şahindere Sargı Yeri Şehitliği – Soğanlı Dere Sargı Yeri Şehitliği – Havuzlar Şehitliği – Çanakkale Şehitleri Abidesi – Morto Koyu’nda Boğaz Manzarası Eşliğinde Çay Keyfi – Ertuğrul Koyu Tabyası – Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği – Seddülbahir Köyü – Kanlı Dere – Alçıtepe (Kirte) Köyü Salim Mutlu Müzesi – Zığındere Hastane Şehitliği – Nuri Yamut Anıtını gezerek Çanakkale merkezde bulunan otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

3. gün 19 Temmuz 2017 Perşembe: Gökçeada Turu

Otelimizdeki erken kahvaltının ardından 07.00’de Gökçeada Gezisi için hareket ediyoruz. Eceabat-Kabatepe-Gökçeada feribot hattından ulaşım sağlayacağız.

Gökçeada Kuzu Limanı’na ulaşıyoruz. Semadirek Adası manzarası eşliğinde antik dönemdeki adı Kastro olan, Kaleköy ziyareti – Etrafı badem ağaçlarıyla çevrili olan ve bir zamanlar adanın en zengin köyü olan Eski Bademli Köyü ( Gliki ) ziyareti – Öğle Yemeği ( Merkezde ) – Aydıncık Plajında yüzme molası ve Tuz Gölünde Çamur Banyosu keyfi -( Yaklaşık 3 Saat ) – Piri Reis’in “İki Tepeli Köy” diye bahsettiği, bir zamanlar Türkiye’nin en büyük ve kalabalık köyü olan Dereköy Ziyareti – Tepeler üzerine kurulu Rum mimarisini en iyi yansıtan, en yüksek noktaya kurulu ve günümüzde en modern görünümlü Rum Köyü olan Tepeköy Ziyareti – Eski adı Aya Teodoroi olan, Dibek Kahvesi ile ünlenmiş Zeytinli Köyü Ziyareti – Ada ziyaretimiz sonrası Kuzu Limanı’na hareket ediyoruz.
20.00 Feribotu ile önce Kabatepe’ye sonrada Eceabat üzerinden Çanakkale’ye dönüş yapıyoruz. Varışımız sonrası gezimizi sonlandırarak akşam yemeği ve istirahat için otelimize hareket ediyoruz.

4. gün 20 Temmuz 2017 Cuma: Truva Ören Yeri ve Bozcaada Turu

Otelimizdeki kahvaltının ardından 08.00’de buluşup Truva Ören Yeri Ziyareti; Truva Atı, Kazı Evi ve Hisarlik tepesi, Efsanevi Surlar (Doğu Kule ve Kale girişi), Athena Tapınak yeri, Kuzeydoğu Kulesi ve Sarnıç, Marmar, Truva II Surları ve Megaron Ev kalıntıları, Schliemann Yarması, 9 dönemin / şehrin katmanları, Rampalı Güney Kale girişi, Priamos’un Hazimesinin bulunduğu yer, Batı kapısı, Truva VI Binası, Illios’un Kutsal Alanı, Roma dönemi Hamam ve Odeon kalıntılarını gezip öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Geyikli ’ye hareket ediyoruz. Eyvah Eyvah filminin çekildiği Geyikli içerisinden panoramik bir gezi ile geçerek limana ulaşıyoruz. Bozcaada’ya Geyikli İskelesi’nden feribot ile geçiş yapıyoruz. Yaklaşık olarak 45 dk sürecek keyifli bir deniz yolculuğu sonrası Bozcaada’ya ulaşıyor ve gezimize başlıyoruz. Bozcaada Kalesini Ziyaret, Tarihi Rum Evleri ve Sokaklarında Gezinti, Tarihi Rum Ortodoks Kilisesini Ziyaret, Rüzgâr güllerini ziyaret, Bozcaada’da Serbest Zaman ve Alışveriş
Bozcaada Gezimizi tamamladıktan sonra 19.00 feribotu ile hareket ederek dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Bozcaada dönüşünde Küçükkuyu’da bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve istirahat.

5. gün 21 Temmuz 2017 Cumartesi: Asos, Behramkale, Kazdağları Turu

Otelimizdeki kahvaltının ardından; Assos Ören Yeri Ziyareti; Hüdavendigar Köprüsü ve Camii, Athena Mabedi, Behramkale Köyü Ziyareti, Küçükkuyu Adatepe Zeytinyağı Müzesi gezilerinin ardından ve öğle yemeği için serbest zaman bırakıyoruz.
Kazdağları; Adatepe Köyu Zeus Altarı, Tahta Kuşlar Etnografya Müzesi, Kazdağları Sufu ve Şelalesi, Hasan Boğuldu Göleti gezilerinin ardından otelimize yerleşme akşam yemeği ve istirahat.

6. gün 22 Temmuz 2017 Pazar: Cunda Adası ve Ayvalık Tekne Turu

Otelimizdeki kahvaltının ardından; Ali Bey Adası olarak ta bilinen Cunda Adasına geçiyoruz. Adada aşıklar tepesi, bir çok tarihi manastır ve kiliseyi gezerek Ayvalık’ta bizi bekleyen tekneye gidiyoruz. Ayvalık’ta atacağımız tekne turundan sonra Ankara’ya hareket ediyoruz.

ÜCRET: 1150,00 ₺

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM : 1150,00 ₺

MAXİMUM KREDİ KARTLARINA TAKSİT İMKANIMIZ VARDIR

0-6 yaş çocuklarımız araçta koltuk istenmediği takdirde ücretsiz, koltuk istendiği takdirde 300,00 TL, 7-12 yaş çocuklarımız iki yetişkin yanında konaklaması koşulu ile 900,00 TL ücrete tabidir. Rezervasyon esnasında ücretin %50 peşinat olarak alınacaktır

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ:

Lüks Turizm Paket Araçlarla Ulaşım Hizmeti

Profesyonel Turist Rehberliği Hizmeti

4 Gece HB Konaklama

5 Gün Kahvaltı

4 Gün Akşam yemeği

Feribot Geçişleri (Gökçeada, Bozcaada, Cunda Adası)

Ayvalıkta Tekne turu

Birinci gün Çanakkale merkezde kahvaltı

Seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ:

Öğle Yemekleri

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Şahsi harcamalar

SİZİ NEREDEN ALALIM:

21:30 Sezenler cad. ATMACA Eyüp Hoca Turizm önü :

21:40 Milli Kütüphane

21:45 Armada önü

21:55 Ümitköy Köprüsü

22:05 Yaşamkent kavşağı

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

 Ankaradan, Ankara çıkışlı, erciyes kayak turu, ılgaz kayak turu, kartalkaya kayak, erciyes turu, erciyes kayak, oryantiring, rafting, günübirlik tur, Kapadokya, kültür turu, otel rezervasyonu, tatil, tatil turları, kayak, snowboard, araç kiralama, seminer, organizasyon, dağcılık, dalış, dalış turu, gap turu, doğu karadeniz, ayder yaylası, amasra turu, çanakkale turu, ankarada trekking, trekking, ot  festivali alaçatı, şirince,efes