Doğu Karadeniz Büyük Doğa Yürüyüşü

DOĞU KARADENİZDE BÜYÜK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 7 GÜN 6 GECE 6 TEMMUZ 2018 /14 EMMUZ 2018  1 NCİ GÜN: Ankara çıkışlı Doğu Karadeniz’de Trekking için saat 21.00’de ilk duraktan hareket ediyoruz. Belirlenen duraklardan katılımcılarımızı alarak Trabzon’un Akçaabat ilçesi Dörtyol beldesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. 2 NCİ GÜN: Sabah 08.00’de Dörtyol beldesinde kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltının ardından bizi bekleyen […]

DOĞU KARADENİZDE BÜYÜK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 7 GÜN 6 GECE

6 TEMMUZ 2018 /14 EMMUZ 2018

 1 NCİ GÜN:

Ankara çıkışlı Doğu Karadeniz’de Trekking için saat 21.00’de ilk duraktan hareket ediyoruz. Belirlenen duraklardan katılımcılarımızı alarak Trabzon’un Akçaabat ilçesi Dörtyol beldesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

2 NCİ GÜN:

Sabah 08.00’de Dörtyol beldesinde kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltının ardından bizi bekleyen minibüslere binerek, içerisinden bir dere akan, dikit ve sarkıtların bulunduğu Çal mağarasına hareket ediyoruz. Mağara gezisinin ardından minibüsler bizi Düzköy ilçesi çıkışında bırakıyor. Burada hazırlıklarımızı yaparak 12 km sürecek yürüyüşümüze başlıyoruz. Öğle yemeğini yürüyüş esnasında dağıtacağımız kumanya ile geçiştiriyoruz. Haçka obası ve Kayabaşı yaylalarını geçerek Kayabaşı yaylakent’te bulunan bungalovlara ulaşıyoruz. Akşam yemeğinin ardından istirahate çekiliyoruz. Arzu eden Karadeniz’e özgü eğlenceye katılabilir.

3 NCÜ GÜN:

Sabah oteldeki kahvaltının ardından çadırlarımızı ve tüm malzememizi de yanımıza alarak 17 km lik Taşlı oba, Simba yaylası ve Büyük oba parkurunu yürüyerek gece çadır kurup kamp yapacağımız Simba yaylasına geri dönüyoruz. Öğle yemeğini yürüyüş esnasında dağıtacağımız kumanya ile geçiştiriyoruz. Simba yaylasında çadırlarımızı kurup kamp ateşini yakıyoruz. Ardından akşam yemeği ve ateş başında sohbet, günün kritiği ardından istirahat.

4 NCÜ GÜN:

Sabah kampta ateş başındaki kahvaltının ardından 17 km lik Uçarsu şelalesi, Sırt mezrası ve Larha mezrasını geçerek Dörtyol beldesine ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen aracımıza binerek akşam konaklayacağımız Uzun göle hareket ediyoruz. Öğle yemeğini sırt mezrasında alacağız. Vakit kalması durumunda Rize kalesinde çay molası. 2 günlük yürüyüş ve çadırın ardından Uzun gölde otele yerleşme, akşam yemeği, sıcak bir duş ve istirahat.

5 NCİ GÜN:

Sabah oteldeki kahvaltının ardından minibüslere binerek Demirkapı köyünden devam ederek, Aygır gölü kuzey yamaçlarından aracımızdan inerek yürüyüşümüze başlıyoruz. Çadırlarımızı ve tüm malzememizi de yanımıza alıyoruz. 2900 m rakımda bulunan Sarı göle doğru yürüyoruz. Bugün gezeceğimiz göller tamamen krater göllerden ibarettir. Sırasıyla Aygır gölü, Balık göl ve Kara gölü gezip Halduzen yaylasında çadırlarımızı kurup kamp ateşini yakıyoruz ve 16 km lik parkuru da bitirmiş oluyoruz. Öğlen yemeği kumaya, akşam yemeği ve ateş başında sohbet, günün kritiği ardından istirahat.

6 NCI GÜN:

Sabah kampta ateş başındaki kahvaltının ardından Halduzen yaylasından başlayarak Uzun göle kadar 10 km lik parkuru yürüyerek Uzun göle ulaşıyoruz. Burada öğle yemeğini aldıktan sonra bizi bekleyen aracımıza binerek  akşam konaklayacağımız Ayder yaylasına hareket ediyoruz. Fırtına deresi boyunca yolumuza devam ediyor ve Aydere ulaşıyoruz. Otele yerleşme, akşam yemeği, sıcak bir duş ve istirahat.

7 NCİ GÜN:

Sabah oteldeki kahvaltının ardından minibüslere binerek Amlakit yaylasına çıkıyoruz. Burada çadır ve diğer malzemelerimizi araçta bırakıyoruz. Buradan Hazindak yaylası, Pokut yaylası üzerinden Samistal yaylasına yürüyoruz. Burada bizi bekleyen minibüsten çadırlarımızı ve diğer malzemelerimizi alıp 12 km süren yürüyüşün ardından kampımızı kuruyoruz. Öğle yemeğini yürüyüş esnasında dağıtılacak kumanya ile alıyoruz. Akşam yemeğini yaktığımız kamp ateşinin başında şarkılar türküler eşliğinde alıyoruz ve istirahat.

8 NCİ GÜN:

Sabah kahvaltının ardından çadırları toplayıp araca yüklüyoruz yürüyüşe başlıyoruz. Hazindak ve Pokut yaylalarını yürüyüp araçla burada buluşuyoruz. 10 km yürüyüş yapmış oluyoruz. Minibüsle Polavit şelalesi ve Zilkaleye gidiyoruz. Gezilerin ardından Çamlıhemşin’de kendi aracımızla buluşarak Ankara yolculuğumuza başlıyoruz. 30 Haziran 2018 sabah Ankara’da oluyoruz.

PLANLANAN TOPLAM YÜRÜYÜŞ MESAFESİ: 94 KM

GÜNLÜK ORTALAMA YÜRÜYÜŞ MESFESİ: 13 KM

ÜCRET : ₺ 1200,00 

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM : ₺ 1200,00

MAXİMUM KREDİ KARTLARINA TAKSİT İMKANIMIZ VARDIR

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Ankara-Trabzon-Uzungöl-Ayder Yaylası-Ankara arası ulaşım

Dörtyol beldesi-Çal mağarası-Kayabaşı yaylası minibüs transferi

Uzungöl-Demirkapı köyü minibüs transferi

Ayder yaylası-Samistal yaylası-Hazindak yaylası-Ayder yaylası minibüs transferi

7 gün kahvaltı

7 gün öğle yemeği

6 gün akşam yemeği

3 gece otel konaklama

Uzungöl ve Ayder yaylası milli parkı giriş ücretleri

Rehberlik

Seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

Çal mağarası giriş ücreti

Zilkale giriş ücreti

Şahsi harcamalar

HAREKET NOKTASI: Sezenler cad. Atmaca Eyüp Hoca Turizm önü /ANKARA

HAREKET TARİHİ: 22 Haziran 2018

HAREKET SAATİ: 21:00

MALZEME LİSTESİ:

Çadır

Uyku Tulumu

Mat

Çadır Sabitleme Çivisi

Sırt Çantası

Kafa Lambası  veya Fener

Yedek Pil

Yağmurluk

Yedek Kıyafet

İlk Yardım Kiti( Yara bandı, Ağrı Kesici, Sargı Bezi, Batikon, Pamuk)

Kibrit

Çatal – Bıçak – Kaşık – Bardak (Kırılmayacak cinsten)

Islak Mendil ve Tuvalet Kağıdı

Su Matarası

Her Mevsim giyilen  Polar Mont

ŞAHSİ MALZEMELER:

Fotoğraf Makinesi malzemeleri

Şarj cihazı

Kamp Ocağı ve Yedek Gaz (İsteğe bağlı)

Böcek ve Sinek Kovucu Sprey

Güneş Kremi

Doğaya Zarar Vermeyen Bulaşık Sabunu

Şapka

Güneş Gözlüğü

Termal İçlikler

Kişisel Bakım Malzemeleri

Defter-Kalem

Termos

Düzenli kullandığınız ilaçlar

Katılımcı sayımıza bağlı olarak 18 kişiye kadar Minibüs, 19 ile 30 kişi arasında olması durumunda Midibas, 31 ve yukarısı katılımcı durumunda ise büyük araçlar ile seyahatimiz gerçekleşecektir.

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Ankaradan, Ankara çıkışlı, erciyes kayak turu, ılgaz kayak turu, kartalkaya kayak, erciyes turu, erciyes kayak, oryantiring, rafting, günübirlik tur, Kapadokya, kültür turu, otel rezervasyonu, tatil, tatil turları, kayak, snowboard, araç kiralama, seminer, organizasyon, dağcılık, dalış, dalış turu, gap turu, doğu karadeniz, ayder yaylası, amasra turu, çanakkale turu, ankarada trekking, trekking turları, kampçılık, yedigöller, abant, abant turu