Gül Hasadı Festivali Eğirdir / Isparta 18/20 Mayıs 2018

GÜL HASADI FESTİVALİ EĞİRDİR / ISPARTA 18/20 MAYIS 2018 GEZİLECEK YERLER: Eğirdir Gölü- Eğirdir Kalesi – Can Adası – Gül Hasadı – Antoninler Çeşmesi – Güneykent Kasabası – Hızırbey Camii – Yunus Emre Evi – Gölcük Krater Gölü PROGRAM: 1.Gün: ANKARA-EĞİRDİR Akşam saat 23.30’da  Sıhhiye Sezenler Sokaktaki ATMACA Eyüp Hoca Turizm önünde buluşarak Eğirdir’e hareket ediyoruz. 2.Gün: EĞİRDİR – […]

GÜL HASADI FESTİVALİ EĞİRDİR / ISPARTA

18/20 MAYIS 2018

GEZİLECEK YERLER:

Eğirdir Gölü- Eğirdir Kalesi – Can Adası – Gül Hasadı – Antoninler Çeşmesi – Güneykent Kasabası – Hızırbey Camii – Yunus Emre Evi – Gölcük Krater Gölü

PROGRAM:

1.Gün: ANKARA-EĞİRDİR

Akşam saat 23.30’da  Sıhhiye Sezenler Sokaktaki ATMACA Eyüp Hoca Turizm önünde buluşarak Eğirdir’e hareket ediyoruz.

2.Gün: EĞİRDİR – GÖLÜ EĞİRDİR KALESİ – YEŞİLADA- CAN ADASI – GÖLCÜK KRATER GÖLÜ HALI VE KİLİM MÜZESİ

Sabah saatlerinde Isparta ilimizin Eğirdir ilçesinde alacağımız kahvaltının ardından gezimize ilk olarak Hızırbey Camii ile başlıyoruz. Sonrasında Eğirdir Kalesi ve Dündar Bey Medresesini geziyoruz fotoğraf çekimi için kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra Panoramik olarak Yeşilada ve Can Adaları?nı görüyor göl kenarında öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Altınkum Plajında ayaklarımızı göl suyuna soktuktan sonra, Akpınar Köyüne çıkarak Eğirdir Gölünün eşsiz manzarasının fotoğrafını alıyoruz. Ardından, Isparta şehir merkezine yakın olan doğa harikası olan Gölcük Krater Gölü’nü görmeye gidiyoruz. Devamın da Isparta şehir merkezinde yer alan Mimar Sinan Camii, Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Halı ve Kilim Müzesi, Gökçay veya Üzüm Pazarı gezileri bitiminde gül ve kozmetik ürünleri almanız için vereceğimiz serbest vakit sonrasında, akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

3.Gün : GÜL HASATI – GÜNEYKENT KASABASI – GÜL EVİ – YUNUS EMRE EVİ

Sabahın ilk ışıklarında otelimizden hareket ediyoruz (Gül hasadı güneşin sıcak ışıklarının daha fazla artmamasından dolayı en geç 10.00 gibi toplanmış olması gerekir.) Güneykent Kasabasına gidiyoruz. Burada gül toplayan kadınlara eşlik etmek üzere gül bahçesinde yerimizi alıyor ve güllerimizi topluyoruz. Ardından gül yağı fabrikasına geçip toplanan güllere yapılan işlemleri yerinde görüp bilgi alıyoruz. Öğle yemeğinde Güneykentli hanımların yaptığı yöresel yemeklere tatma fırsatımız olacaktır. Yemekten sonrası Gül Evi ve Yunus Emre Evini geziyoruz. Alışveriş için verilen serbest zaman sonrası, Güneykentli hanımların el emeği göz nuru yapmış oldukları hediyelik eşyalar ile gül yağı, gül reçeli, gül kremi, gül şurubu satın alabilirsiniz. Programımız bitimi Ankara’ya hareket ediyoruz.

ÜCRET: ₺ 350,00

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM : ₺ 350,00

MAXİMUM KREDİ KARTLARINA TAKSİT İMKANIMIZ VARDIR

0-6 yaş ücretsiz, koltuk istendiği taktirde 180,00 ₺. Rezervasyon esnasında ücretin %50 peşinat olarak alınacaktır.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR:                 

Ulaşım ve araç içi ikramlar

1 gece konaklama

2 kahvaltı

1 akşam yemeği

Rehberlik hizmetleri

Seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR :

Öğle yemekleri

Müze ören yeri girişleri

Şahsi harcamalar

SİZİ NEREDEN ALALIM:

21.30 Sezenler cad. Atmaca Eyüp Hoca Turizm önü

21.40 Milli kütüphane

21.45 Armada önü

22.00 Ümitköy köprüsü

22.10 Yaşamkent kavşağı

Durak yerlerinde misafirlerimizin katılım durumuna göre değişiklikler yapılabilir.

Katılımcı sayımıza bağlı olarak 18 kişiye kadar Minibüs, 19 ile 30 kişi arasında olması durumunda Midibas, 31 ve yukarısı katılımcı durumunda ise büyük araçlar ile seyahatimiz gerçekleşecektir.

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.